Adwokat przydaje się w życiu- materiały w TV z moim udziałem

Ostatnie dni stycznia były bardzo zabiegane 🙂

„Adwokat przydaje się w życiu”

Zajmowałam się w szczególności promocją Programu Edukacyjnego Pomorskiej Izby Adwokackiej pod nazwą: Adwokat przydaje się w życiu. Wobec tego wystąpiłam w kilku programach emitowanych w TVP3 Gdańsk. Poniżej- próbka, czyli krótki reportaż z moim udziałem, który można było zobaczyć w „Panoramie” oraz z „Teleexpressie Extra”.

Poza tym, zapraszam do obejrzenia „Dzień Dobry Tu Gdańsk” z moim udziałem.

Mowa była m.in. o specyfice szkoleń prawnych skierowanych do seniorów oraz o potrzebie szkolenia osób starszych.

Po co prowadzone są te szkolenia?

Otóż po to, by społeczeństwo, w szczególności seniorzy, było coraz bardziej świadome prawnie, świadome swoich praw i obowiązków. Seniorzy są niewątpliwie tą grupą wiekową, która tego wsparcia, tej edukacji, najbardziej potrzebuje.

Jednocześnie zauważalny jest brak nawyku korzystania przez seniorów z pomocy adwokata w sytuacjach, które tej pomocy wymagają. Niestety wiele osób kieruje swoje kroki do specjalisty zbyt późno, często w momencie, gdy udzielenie skutecznej pomocy jest znacznie utrudnione lub czasem po prostu niemożliwe.

Chciałabym, aby nasze szkolenia przyczyniły się do zmiany złych nawyków, do wytworzenia dobrych nawyków. Chciałabym, ażeby korzystanie z pomocy adwokata, w sytuacji gdy pojawia się problem natury prawnej, było tak oczywiste, jak korzystanie z pomocy lekarza, gdy jesteśmy chorzy.

Pokaż komentarze

Brak komentarzy

Pozostaw komentarz