Adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska

Jestem adwokatem, prowadzącym w Gdańsku swoją Kancelarię (zobacz tutaj). Ogromną satysfakcję sprawia mi pomaganie innym osobom w rozwiązywaniu ich różnych życiowych spraw.

Dzięki mojemu zawodowi, mogę nie tylko pracować w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale przede wszystkim właśnie pomagać. Wierzcie mi, że jest to niesłychanie pasjonujące i pozytywnie uzależniające zarazem!

Oprócz zadań ściśle adwokackich, takich jak spotkania z klientami, konstruowanie pism procesowych, udział w rozprawach sądowych, udzielam się bardzo aktywnie na polu edukacji prawnej. Jestem szkoleniowcem Programu Edukacyjnego Pomorskiej Izby Adwokackiej pod nazwą: Adwokat przydaje się w życiu, dodatkowo pełnię funkcję koordynatora akcji edukacyjnych stanowiących filary Programu- tj. Akcji Senior (od 2015 roku), Akcji Młodzież w zakresie szkół objętych patronatem Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku (od 2016 roku) oraz Akcji Nauczyciel (od 2017 roku). Dodam, że wspomniany Program Edukacyjny został objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska i Prezydenta Gdyni.

Czynnie uczestniczę też w realizacji takich wydarzeń edukacyjnych i pomocowych, jak m.in. Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej, Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, Tydzień Konstytucyjny, Program Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych (jestem członkiem Grupy Zarządzającej tego Programu na lata 2016-2023).

Za swoją aktywność pro publico bono byłam dwukrotnie nominowana w ogólnopolskim konkursie Prawnik Pro Bono (w 2016 i w 2018 roku). W 2018 roku zostałam natomiast nominowana w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu Kobieta Adwokatury.

Oprócz prowadzenia blogów prawniczych, popularyzuję także wiedzę prawną publikując artykuły dotyczące prawa, m.in. w „Dzienniku Bałtyckim”, „Gazecie Wyborczej Trójmiasto”, „Informatorze Pomorza”, „Inter Team News”, „Niepokonanych”, „Magazynie Adwokat”, a także z serwisach informacyjnych takich jak infor.pl oraz prawos.pl. Zawsze staram się przekazywać wiedzę w sposób jak najbardziej przystępny dla odbiorcy nie będącego prawnikiem.

Publikuję też w magazynach branżowych, takich jak „Gdański Kwartalnik Adwokacki” i „Młoda Palestra”.

Jestem również obecna w mediach jako ekspert z dziedziny prawa, m.in. w „Dzienniku Bałtyckim”, w TVP Gdańsk (Forum Gospodarcze, Panorama, Dzień Dobry Tu Gdańsk), w telewizji internetowej: gdansk.pl, w Radiu Plus.

Ponadto, jestem współautorką „Pocieszka- poradnika spadkowego”- wydanego w 2018 roku przez Urząd Miejski Wydział Rozwoju Społecznego w Gdańsku oraz współautorką publikacji „Chcesz wiedzieć więcej? Poradnik prawny dla klientów Biur Porad Prawnych i Informacji Obywatelskiej” wydanej w 2013 roku– objętej patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z dawki praktycznej wiedzy, jaką uzyskasz czytając tego bloga i że sposób, w jaki przedstawię informacje, będzie dla Ciebie zrozumiały i że wykorzystasz je w celu poprawienia jakości swojego życia!

 

Adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska